Bibliotekarze w Pile

W dniu 23 maja br. w Bibliotece Głównej ANS w Pile goszczono Dyrektorów i Pracowników Bibliotek Uczelnianych Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych (Gniezno, Kalisz, Konin, Leszno, Piła). Głównym tematem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie działań związanych z popularyzacją czytelnictwa i kultury w środowisku lokalnym oraz wykorzystania mediów społecznościowych do promocji bibliotek. Uczestnicy spotkania zwiedzili pilską bibliotekę w nowej odsłonie (po remoncie) oraz: Auditorium Maximum, Centrum Fizjoterapii, laboratoria inżynierskie oraz pracownię entomologii sądowej.

Spotkanie przebiegało w twórczej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy podkreślali fakt, iż wymiana doświadczeń i możliwość rozmowy o nurtujących biblioteki problemach jest bezcenna.

Tekst i zdjęcia: ANS w Pile