Rektorzy wielkopolskich uczelni w ANS w Lesznie

W dniach 12 i 13 stycznia 2023 r. w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie goszczono Rektorów uczelni wielkopolskich. Okazją do tego było kolejne posiedzenie Prezydium Rady Związku Wielkopolskich Uczelni Zawodowych, któremu w tej kadencji przewodniczy Rektor ANS w Lesznie, JM dr Janusz Poła, prof. ANS.

W spotkaniu uczestniczyli: dr hab. Artur Zimny, prof. ANS (ANS w Koninie), dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS (ANS w Pile), dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. ANS (ANS w Gnieźnie) oraz dr Tatiana Manasterska, prof. AK (AK w Kaliszu).

Wizyta w leszczyńskiej Uczelni była okazją do zwiedzenia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz Centrum Odnowy Biologicznej ANS im. J. A. Komeńskiego w Lesznie. Rektorzy zapoznali się również z ofertą Studenckich Kół Naukowych działających w naszej Uczelni.

Jednym z punktów była także wizyta w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lesznie, gdzie przedmiotem rozmowy były usługi w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie. Celem spotkania było omówienie przyszłościowych planów w tym zakresie.

Test: ANS w Lesznie

Fot. Justyna Rutecka-Siadek