Studenci samorządowcy w Kaliszu

O rozwoju, współpracy, możliwości i potencjale społeczności studenckiej Uczelni zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Publicznych Uczelni Zawodowych debatowali przedstawiciele samorządów studenckich. W spotkaniu, które odbyło się 25 marca br. w murach Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, udział wzięli studenci z Gniezna, Kalisza, Konina, Leszna i Piły.

Spotkanie było znakomitą okazją do zaprezentowania poszczególnych uczelni członkowskich oraz doświadczeń administracyjnych, organizacyjnych czy też promocyjnych zdobywanych przez studentów w trakcie działalności samorządowej.

Jednym z tematów rozmów były kwestie organizacji wspólnych wydarzeń np. uczelnianych zawodów sportowych pod tytułem „Spartakiada”.

Spotkanie obejmowało również zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz Instytutu – Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych.