Studenci o biznesie w Lesznie

W ramach Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych, Samorząd Studencki Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie zorganizował w dniach 26-27 października 2023 r. wizytę studyjną dla studentów zrzeszonych w ZWPUZ. Uczestnikami wydarzenia była społeczność studencka z Leszna, Piły, Konina i Gniezna.

W trakcie dwudniowych zajęć w Leszczyńskim Centrum Biznesu studenci mieli okazję poznać różnorodne tematy związane z prowadzeniem własnych firm. Szkolenia dotyczyły głównie marketingu, opracowywania modelu biznesowego oraz biznesplanu. Oprócz tego otrzymali informacje dotyczące dotacji i form doradztwa przy zakładaniu i działalności własnej firmy. Istotne jest to, że uczestniczyli w nich studenci różnych kierunków, którzy prowadzą własną firmę lub zastanawiają się nad założeniem działalności.

Było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie i możliwe, że będzie ono organizowane cyklicznie. Studenci wyrazili pozytywne opinie na temat szkoleń, uważając, że zdobyta wiedza będzie przydatna w praktyce.

Tekst i zdjęcia: ANS w Lesznie