Studenci w ANS w Gnieźnie

Zrzeszone uczelnie w Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych miały przyjemność debatować na szczeblu studenckim o rozwoju i współpracy. Spotkanie odbyło się 2 marca 2023 r. w murach Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa, w obradach brali udział reprezentanci samorządów studenckich uczelni z Kalisza, Konina, Piły i Leszna.

Na obradach poruszono kwestie przyszłości samorządów studenckich oraz nadchodzących wydarzeń. Ponadto spotkanie pozwoliło zacieśnić więzi, a także podzielić się zdobytym w ostatnim czasie doświadczeniem, porozmawiać o problemach, które napotyka się w działalności samorządowej. Głównym tematem spotkania były tegoroczne Juwenalia, których organizatorem jest Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

Wydarzenie obejmowało także zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz Kampusu Gnieźnieńskiej Alma Mater.

Tekst i zdjęcia: ANS w Gnieźnie