Spotkanie przedstawicieli nauk technicznych w ramach ZWPUZ

Dnia 9 września 2022 r. w kampusie akademickim ANS Gniezno odbyło się spotkanie przedstawicieli nauk technicznych zrzeszonych w ramach Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych. W obradach udział wzięli:

• dr inż. Marta Chudzicka-Adamczak z Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • dr inż. Robert Cieślak z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie
  • dr inż. Łukasz Józefowski z Akademii Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie
  • a także dr inż. Ryszard Raczyk, dr Mariusz Nowak oraz mgr inż. Mateusz Leszek również z ANS Gniezno.

W ramach spotkania omawiano trendy w branżach związanych z nowymi technologiami, rozwój zaplecza dydaktycznego na kierunkach inżynierskich, a także wyzwania przed którymi w najbliższym czasie stoją uczelnie państwowe. Dyrektor Instytutu Nauk Technicznych ANS Gniezno – dr inż. Łukasz Józefowski wraz z pracownikami Instytutu, zaprezentował sale i sprzęt dydaktyczny wykorzystywany podczas zajęć oraz nakreślił główne priorytety kształcenia skoncentrowane wokół zagadnienia Przemysł 4.0.

Tekst i zdjęcia: ANS w Gnieźnie