Integracja pod Śnieżką

Narty biegowe, narty zjazdowe to tylko niektóre atrakcje sportowego weekendu w Karpaczu dla studentów wielkopolskich ANS-ów.

Wielbiciele aktywnego wypoczynku z Gniezna, Konina, Leszna oraz Piły spotkali się w Ośrodku Wczasowo-Rekreacyjnym „Zgoda”, w ramach współpracy Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych. Podczas tego krótkiego obozu, którego organizatorem była Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, uczestnicy trenowali pod okiem koordynatorów sportów zimowych, jednocześnie uczelnianych wykładowców.

Początkujący i zaawansowani narciarze wzięli udział w wykładzie na temat prawidłowego i bezpiecznego zachowania w górach i na stoku narciarskim oraz przeszkoleniu z prawidłowej techniki jazdy na nartach, by w zajęciach terenowych ćwiczyć ją bezpiecznie w połączeniu z dobrą zabawą. Dopełnieniem pobytu były gry i zabawy integracyjne oraz zwiedzanie Karpacza.

W spotkaniu braci studenckiej uczelni członkowskich ZWPUZ (3-6 stycznia) wzięło udział 25 osób.

Zdjęcia: uczestnicy obozu