Wspólna Inauguracja ZWPUZ w Pile

Rok akademicki 2024/2025 zainaugurowano w szczególnym kontekście – Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile obchodziła Jubileusz 25-lecia swojego istnienia. W uroczystości, która była jednocześnie wspólną inauguracją Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych, udział wzięły władze uczelni członkowskich, w tym przedstawiciele z Leszna, Konina oraz Gniezna.

W przemówieniu otwierającym Rektor ANS w Pile, dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS, przypomniał o dynamicznym rozwoju uczelni na przestrzeni ostatnich lat. Podkreślił, że przez blisko ćwierć wieku ANS w Pile nie tylko rozbudowała swoją bazę dydaktyczną, tworząc nowoczesny kampus akademicki, ale także wzbogaciła ofertę edukacyjną, zacieśniając współpracę międzynarodową oraz partnerstwa z biznesem.

Tradycyjnie, inauguracji towarzyszył wykład inauguracyjny. Prelekcję wygłosił dr Paweł Leśniewski z Katedry Kryminalistyki, podejmując temat „Entomoskopia – skuteczne narzędzie organów ścigania”.

Uroczystość uświetniły liczne życzenia skierowane do uczelni ze strony parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli biznesu, a także zaprzyjaźnionych uczelni i szkół zagranicznych.

Oficjalne otwarcie nowego roku akademickiego 2024/2025 zakończyły słowa Rektora: Quod bonum, felix, faustum fortunatumque sit.

Tekst ZWPUZ

fot. Robert Judycki