Związek o kierunkach medycznych

Omówienie aktualnych trendów w edukacji medycznej oraz wypracowanie wspólnych inicjatyw w zakresie dydaktyki było celem spotkania kadry kierowniczej kierunków medycznych prowadzonych przez uczelnie należące do Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych.

– Mimo różnych struktur organizacyjnych w naszych uczelniach warto się spotykać, ponieważ tylko dzięki współpracy możemy podnosić standardy edukacji i odpowiadać na wyzwania współczesnej medycyny – mówił dr hab. Artur Zimny, prof. i rektor ANS w Koninie, gospodarz spotkania. Po nim głos przejął dr Marek Dąbrowski, starosta powiatu słupeckiego, prezes Polskiego Towarzystwa Symulacji Medycznej i koniński wykładowca, który mówił o nowościach w dziedzinie symulacji medycznych, szczególnie skoncentrował się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w edukacji medycznej.

Natomiast obrady zespołu, w którym uczestniczyli przedstawiciele uczelni członkowskich z Konina, Gniezna, Leszna i Piły, poświęcono omówieniu nowych standardów kształcenia dla pielęgniarstwa i procesowi ich wdrażania. Padły też propozycje wspólnych inicjatyw dydaktycznych, organizacyjnych i naukowych, które będą realizowane w ramach ZWPUZ.

Spotkanie odbyło się 3-4 września br. w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie.

Tekst i zdjęcia: ANS w Koninie